AYRICALIKLARIMIZ

ESKİŞEHİR’DE ÇAĞDAŞ, GÜNCEL, GERÇEKÇİ
VE İŞLEVSEL BOYUTTA EĞİTİM VERMEKTE

 • Birey Öğretim Kadromuz
  ÖĞRETİM KADROMUZ

  Kendilerini eğitim ve öğretime adamış ve başarılarını eserleri ile kanıtlamış kadromuz, öğrenci odaklı düşünen ve ekip ruhunu benimsemiş öğretmenlerden oluşuyor.

  DAHA FAZLA
 • Birey REHBERLİK SİSTEMİ
  REHBERLİK SİSTEMİ

  Birey Özel Eğitim Kursu, öğrencilerine üst düzey bir rehberlik hizmeti sunmaktadır. Kurumumuzdaki rehberlik sistemi Eğitsel Rehberlik, Mesleki Rehberlik ve Kişisel Rehberlik olarak üç başlıkta incelenebilir.

  • Birey Eğitsel Rehberlik
   Eğitsel Rehberlik

   Öğrencilere verimli çalışma alışkanlığını kazandırma, öğrenim güçlüklerinden kurtararak derslerde başarı sağlama, yeteneklerini geliştirme, zamanı iyi kullanma gibi konularda yapılan yardım içerikleri, eğitsel rehberlik kategorisindedir.

  • Birey Mesleki Rehberlik
   Mesleki Rehberlik

   Öğrencilerin çeşitli meslekleri tanımaları, kendi niteliklerine uygun meslekler seçmeleri, seçtikleri mesleklere hazırlanmaları ve mesleki yönden gelişmeleri konusunda yapılan yardımlara mesleki rehberlik denir.

  • Birey Kişisel Rehberlik
   Kişisel Rehberlik

   Öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişim ihtiyaçlarını karşılayarak, onların kişisel gelişim ve uyumlarına yardımcı olmak amacıyla yürütülen rehberlik hizmetleri, kişisel rehberlik sınıfındadır.

 • Birey ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
  ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

  Eğitim ve öğretim sürecinin vazgeçilmez bir parçası olan ölçme ve değerlendirme, bir öğrenciye kazandırılmak istenilen davranışın ne ölçüde kazandırıldığınını öğrenme amacı taşır. Ölçmeden alınan sonuca göre yapılan değerlendirmede, öğrencilerin eksik kalan yanları tespit edip giderir. Birey Özel Eğitim Kursu Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’nde yer alan araçlar, Başarı İzleme Sınavları ve Deneme Sınavları’dır. Öğretim süreci içerisinde uygulanan Başarı İzleme Sınavları ile, öğrencilerin işlenen konulardaki başarısının değerlendirilmesi hedeflenir. Derslerdeki kritik öğrenmeleri ölçen sorulardan oluşan Deneme sınavları ise, öğrencilerin öğrenme düzeylerinin belirlenmesinde kullanılır.

 • Birey ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
  COVID-19 TEDBİRLERİ

  Tüm bireylerin sağlığını tehdit eden Covid-19 salgını kapsamında öğrencilerimizi korumak amacıyla;

  - Bina girişinde ve tüm katlarda uygun noktalarda dezenfektan bulunması ve düzenli aralıklarla kontrolünün sağlanması

  - Bina içinde tüm öğrencilerin görebileceği duyuru panolarında maske kullanımı, el hijyeninin sağlanması ve sosyal mesafe tedbirlerini içeren bilgilendirme afişlerinin bulundurulması

  - Temassız ateş ölçer kullanımı

  - Sınıflarımızda ve ortak kullanım alanlarında belirli sayıda öğrenci sınırının korunması

  - Ders dışı zamanlarda sınıfların düzenli olarak dezenfekte edilmesi

  - Ders aralarında sınıfların doğal havalandırma yöntemleri ile havalandırılması

  - Düzenli devamsızlık takipleri ile öğrencilerimizin sağlık durumlarının takip edilmesi ve rehberlik faaliyetleri kapsamında salgın sürecinde öğrencilerin psikolojik sağlamlıklarının korunmasına yönelik etkinlik planlamaları yapılmaktadır.

YAYINLARIMIZ

Öğrencilerimiz için En İyisini Düşünüyoruz.

Eğitim sorumluluk isteyen hizmet alanlarından biridir. Yayıncılık ise, son derece zevkli olmasının yanında oldukça da zor bir iştir. Eğitim yayıncılığı, her iki hizmet alanının zor yanlarının buluştuğu; profesyonel ve amatör anlayışların harmanlandığı bir sektördür.

UYGULAMALAR

ESKİŞEHİR’DE ÇAĞDAŞ, GÜNCEL, GERÇEKÇİ
VE İŞLEVSEL BOYUTTA EĞİTİM VERMEKTE

bryCEPTE

HER BİREY İÇİN
ÖZEL ÖĞRETMENDİR

bryCepte uygulaması ile Gelişim ve EIS Soru Bankalarında yer alan binlerce sorunun çözümü elinizin altında...
IOS ve Android uyumlu tüm cihazlarda ulaşabileceğiniz videolar sayesinde bir dokunuşla öğretmen yanınızda...

HEMEN İNDİR